Vasudha

Založit Centrum Tara byl spontánní nápad, uvědomila jsem si, že pro své semináře potřebuji bezpečný prostor, který bude úplně přizpůsobený tak, aby se v něm lidé cítili dobře a uvolněně.

Vasudha


Před lety jsem se můj život rozsypal na tisíc kousků, přestal mi úplně dávat smysl a přes to, že jsem měla malé děti, hodného muže a materiálně vše, co jsem potřebovala, jsem byla úplně na dně.

Vyzkoušela jsem mnoho cest, jak s tím něco udělat, ale většinou vše pomohlo jen krátkodobě. Potom jsem začala navštěvovat ženské kruhy a pochopila, že ženská podpora a sounáležitost jsou pro mě velice důležité. Začala jsem se postupně uzdravovat. Zjistila jsem, že jsem úplně zapomněla na sebe, na to, co cítím, co chci a potřebuji, dokonce, že to ani vůbec nevím.

Objevila jsem ženskou Tantru a čím více do ní pronikám, tím více se mi líbí. Její prožitkové techniky jsou ověřené tisíciletími. Lektor Vám předá návod a ukáže Vám, jak to dělá on, a potom dostanete prostor pro zkoumání a uvědomění si jak to cítíte a chcete dělat vy, jak se věci a události promítají do Vašeho života. Nikdo Vás nehodnotí a pomocí laskavého přístupu a toho, že je někdo celou dobu s Vámi přítomný je možné dosáhnout velkých pokroků v uvědomění toho, co Vám již v životě neslouží a kam chcete směřovat dál. Tantra mě tak oslovila, že jsem se rozhodla stát lektorkou ženské Tantry u výborné Tantrické učitelky Ma Ananda Sarity, která leta žila a vzdělávala se u Osha. Výcvik Goddess Essence jsem nedávno dokončila a připravuji tyto semináře v ČR.

Tantra změnila celý můj život a z účetní jsem se stala majitelkou malého meditačního centra Tara v Kladně, kde propojuji Tantru, tvořivost, hudbu a léčení. V Taře vytvářím prostor pro setkávání lidí, uvolnění se, ženské i mužské naladění se, rituály a mnoho dalšího.

Postupně se k přidal i můj muž a společně nás to vede k párové Tantře, která je umocněná přítomností a zrcadlem v podobě partnera. Navštěvujeme Saritin seminář Partneři Duše (Soul Mate Traning), který vede Tanmaya a Anahata, výborní Tantričtí učitelé. Doufám, že do budoucna budeme pořádat i párové semináře.

Jinak se věnuji ještě poznávání bylin a jejich léčebných účinků, zpěvu sólově a v triu LeMaJa, zahradě, výrobě šperků z polodrahokamů a občas i malování. Život je krásný a naplňující, když si dovolíme žít ho v souladu sami se sebou.